2 w 1, czyli ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA oraz DZIEŃ CHŁOPAKA

Nasza szkoła po raz trzeci uczestniczyła w akcji  Światowy  Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

To już szkolna i lokalna tradycja… Tego dnia każdy mógł zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W godz. 8.00-12.00 uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, nauczyciele mogli przystąpić do egzaminu. Uczniowie w trakcie lekcji matematyki rozwiązywali rebusy i zagadki matematyczne sprawdzając przy tym swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz biegłość rachunkową. W późniejszych godzinach Komisje oraz Patrol Egzaminacyjny składający się z uczniów kl. IV-V naszej szkoły zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia sprawdzali jak z mnożeniem i dzieleniem radzą sobie  pracownicy Urzędu Gminy na czele z włodarzem Józefem Ślizem i zastępcą wójta Radosławem Orzelskim, uczniowie zaprzyjaźnionej świetlicy środowiskowej w Przyłogach oraz społeczność lokalną. Egzaminowali radnych, sołtysów, nauczycieli, przedstawicieli firm, księży, gimnazjalistów…


Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – legitymację MT EXPERT. Zarówno starsi koledzy, jak i dorośli chętnie przystępowali do egzaminu, choć niekiedy z dozą niepewności.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy mogli sprawdzić umiejętności dorosłych. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Podsumowanie VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbyło się w świetlicy środowiskowej w Przyłogach  przy ognisku pełnym zabaw i atrakcji.

Organizatorem lokalnym akcji była pani Justyna Piekarska, która razem z dziećmi serdecznie gratuluje wszystkim odwagi i zapału oraz dziękuje dorosłym za poświęcony czas, a w szczególności p. Annie Kasik – opiekunce świetlicy w Przyłogach.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom
i wszystkim uczestnikom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *