CZWARTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W SKARŻYSKU I STARACHOWICACH

10 października 2017 r. uczniowie klas IV a i IV b pod opieką wychowawczyń: pani Heleny Karbownik i pani Justyny Piekarskiej udali się do Skarżyska – Kamiennej i Starachowic.

      Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było, Muzeum Orła Białego. Dzieci powitał pan przewodnik, który w  interesujący sposób opowiedział o ekspozycjach znajdujących się w salach muzealnych.
Na stałej wystawie plenerowej uczniowie mogli zobaczyć działa artyleryjskie, armaty przeciwpancerne i przeciwlotnicze, czołgi, wozy pancerne, samoloty wojskowe, a nawet  kuter torpedowy. Uczniowie mieli też  okazję, aby wejść do samolotu, obejrzeć wnętrze i usiąść za jego sterami. Bardzo bogata wystawa eksponatów wojskowych wywarła na dzieciach ogromne wrażenie.  

      Po obejrzeniu wszystkich zbiorów ruszyliśmy dalej, do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.  Tutaj uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od prezentacji multimedialnej poświęconej polskim gadom oraz lepili z masy solnej przedstawiciela polskiej herpetofauny (jaszczurki bądź żółwia).

 

   Kolejnym etapem była wystawa paleontologiczna. O zwierzętach, które zamieszkiwały teren obecnych Gór Świętokrzyskich wiele milionów lat temu, z wielką pasją opowiadała nam pani przewodniczka.

    Od niej też dowiedzieliśmy się o historii papamobile – samochodu, którym jeździł po Polsce w czasie swojej pierwszej wizyty w Ojczyźnie papież Jan Paweł II oraz o innych samochodach produkowanych w Starachowicach.
    Atrakcją okazał się Star 266, uczestnik Rajdu Paryż-Dakar a także najstarsze modele samochodów Star 20 i Star 25.  

    Zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *