ORTOGRAFIA NIE JEST NUDNA ANI TRUDNA! – NIETYPOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

   Kolejny raz przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły. Tym razem zawiłą wiedzę o pisowni rz i ż, ó i u, h i ch, wielkiej i małej litery oraz stosowaniu znaków interpunkcyjnych przypominali w nowej odsłonie poprzez przedstawienie teatralne.
     W dniu 12 października 2017 r. uczniowie klas III-VII obejrzeli spektakl pt. „ORTOGRAFIA POLSKA. ZBIÓR PODSTAWOWYCH ZASAD POPRAWNEJ PISOWNI” zaprezentowany przez aktorów scen krakowskich – Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara.
         Skomplikowane zasady polskiej pisowni profesjonaliści przybliżyli
w formie zabawnych dialogów, piosenek oraz humorystycznych powiedzonek. Uzupełnieniem gry aktorskiej była skromna scenografia.
    Uczniowie z uwagą śledzili losy rygorystycznie przestrzegającego zasad ortograficznych profesora i zwolennika uproszczenia pisowni.
Dodatkową atrakcją był wspólny występ z aktorami. Losowo wybrani przez artystów uczniowie wykazali się doskonałą znajomością reguł ortograficznych w praktyce.
Przedstawienie teatralne podobało się publiczności, która nagrodziła występujących brawami.

Dzięki przychylności dyrektora szkoły – p. Anny Cholewińskiej nietypową lekcję języka polskiego zorganizowała p. Agnieszka Nowacka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *