taniec

„Zaczarowane baletki” – występ naszych uczniów w Zagnańsku

22 października w Zagnańsku nasze uczennice z klas I-VII Szkoły Podstawowej w Miedzierzy wraz z rodzicami uczestniczyły w Gali Mistrzów Tańca Zagnańsk 2017 „Zaczarowane Baletki”. Nasi „mali tancerze” trenują raz w tygodniu pod skrzydłami pani Kamili Drezno, znanej tancerki z programu telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami”. Pani Kamila co czwartek w naszej szkole prowadzi warsztaty taneczne, w których uczestniczą nasze uczennice. Sprawia im to wiele radości i przyjemności. Na występach w Zagnańsku mogły podziwiać na żywo zawodowych tancerzy: Tomasza Barańskiego, Hannę Żudziewicz i Jacka Jeschkego.

Kamila

taniec 3

taniec 2

taniec 1

Poprzez taniec, nasi uczniowie wyrabiają w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchu. Uzyskują elastyczność i harmonijność ruchową. Elementy tańca i układy choreograficzne przyczyniają się do umiejętności i łatwości obcowania w towarzystwie. Poprzez ruch ciała dzieci uczą się nawiązywać kontakt ze światem. Ruch i taniec mają istotne znaczenie dla rozwoju osobowości młodego człowieka.

taniec 7

taniec 6

taniec 4

Zainteresowanie tańcem wśród naszych dziewcząt jest bardzo duże i wierzymy, że rozwijanie pasji zaowocuje realizacją marzeń związanych z tańcem. Trzymamy za wszystkie dziewczęta kciuki i życzymy sukcesów na parkiecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *