olek 6

JESTEŚMY CIEKAWI ŚWIATA – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Szkoła uczy, szkoła wychowuje, ale również rozwija pasje i zainteresowania uczniów. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów, nauczyciele Gimnazjum w Miedzierzy organizują szkolne lub pozaszkolne spotkania uczniów z ciekawymi ludźmi. Takimi, którzy mimo przeciwności losu realizują swoje marzenia i dążą do wyznaczonego celu. Wszystkie wyjazdy odbywają się popołudniami, są więc ciekawą formą spędzenia wolnego czasu.

olek

olek 1

olek 2

W tym roku szkolnym  spotkali już pisarkę, muzyka, a w środę 25 października udali się do Kielc na spotkanie z Aleksandrem Dobą, podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą. Spotkanie odbyło się w kinie „Moskwa”, a zostało poprzedzone filmem dokumentalnym „Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie”. Przedstawia on sylwetkę podróżnika, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten wyczyn został nagrodzony tytułem Podróżnika Roku przez czytelników magazynu National Geographic.

olek 3

olek 4

olek 5

Pan Aleksander jest emerytem, ale nie poddaje się wiekowi. Wciąż ma wiele pomysłów i marzeń, czym zaraża młodzieńcze umysły. Nasze gimnazjalistki (Amelia Jaremcio, Kinga Tomala, Kinga Maleszak i Łucja Kołodziejczyk) były zachwycone spotkaniem z tak ciekawym człowiekiem. Z uwagą słuchały wyznań i opowieści podróżnika. Zrozumiały, że najważniejsze w życiu to realizowanie swoich marzeń, bo tylko wtedy będą czuły się szczęśliwe i spełnione. Nigdy nie należy szukać wymówek, które nam przeszkadzają, aby je spełnić. Podobnie w życiu,  przed wyborem zawodu ważne jest poznanie siebie, swoich zainteresowań, wartości, marzeń. Spotkanie z panem Dobą z pewnością otworzyło gimnazjalistkom nowe okno na świat. Z satysfakcją wracały do domu pod opieką organizatorki wyjazdu p. Agnieszki Czarneckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *