bezpieczeństwo 11

„BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

W czwartek 26 października w Szkole Podstawowej w Radoszycach odbył się powiatowy etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”, organizowany między innymi przez Policję, Kuratorium Oświaty, KRUS, Państwową Straż Pożarną w Kielcach. Naszą gminę reprezentował zespół ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy w składzie: Zuzanna Stachera, Amelia Grabarczyk i Paweł Bielecki.

bezpieczeństwo 1

bezpieczeństwo 2

bezpieczeństwo 3

Celem zawodów jest upowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie, ruchu drogowym, przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu, a także promowanie zasady fair play w rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.

bezpieczeństwo 4

            Konkurs był skierowany dla uczniów klas piątych szkół podstawowych, którzy  mieli przygotować na konkurs pracę plastyczną na temat „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. Nasi uczniowie wykonali makietę szkoły i terenu wokół niej, pokazując własne propozycje rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo uczniów. W drugiej części konkursu zawodnicy, pisząc test, musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat bezpieczeństwa i zasad w ruchu drogowym. Ostatnią część turnieju stanowił praktyczny egzamin z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

bezpieczeństwo 5

bezpieczeństwo 6

bezpieczeństwo 7

bezpieczeństwo 8

bezpieczeństwo 9

            Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano dodatkowe atrakcje  w postaci zabawy z animatorami, a także efektownego pokazu strażackiego, który został przygotowany przez OSP Radoszyce.

bezpieczeństwo 10

             Po podsumowaniu wszystkich konkurencji, zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Fałkowa. Niemniej wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i skromne nagrody, a wiedza, którą zdobyli nasi uczniowie, z całą pewnością będzie procentować w przyszłości.

bezpieczeństwo

            Wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego nasz zespół przyswoił, dzięki przygotowaniu nauczyciela techniki – pani Izabeli Basiak. Do części konkursu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowała uczniów pani Edyta Kosma, która sprawowała również opiekę podczas wyjazdu na zawody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *