lalka 6

W TEATRZYKU LALEK O PRZYJAŹNI I TOLERANCJI

Dnia 30 października 2017 uczniowie „zerówki” oraz klas I-IV wzięli udział w przedstawieniu pt. „Wielkie sprawy małej Żaby”. Teatr Lalek „Bajka” przybył, by umilić czas naszym uczniom, aż z Przysietnicy.

lalka

lalka 1

Główną bohaterką sztuki byłą tytułowa Żaba, a towarzyszami jej przygód byli: Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Wincenty, Smok Antoni, Agatka, Kura i Lekkoduch. Akcja sztuki rozgrywała się na leśnej polanie oraz nad rzeką. Całość przedstawienia nie opierała się tylko na samej grze, ale także na rozmowach z zaciekawionymi widzami. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.

lalka 2

lalka 3

Bajka, obok przedstawienia historii bohaterów, miała także ukryte przesłanie, a mianowicie ukształtowanie właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni oraz tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.

lalka 4

lalka 5

Forma jaką praktykuje Teatr Lalek „Bajka” wprowadza elementy kulturowe w edukację i wychowanie dzieci. Mali widzowie z naszej szkoły, poprzez uczestnictwo w przedstawieniu, uczyli się odróżniać dobro od zła. Przedstawienie „Wielkie sprawy małej Żaby” nie tylko rozbawiło, ale także nauczyło czegoś małych widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *