„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Królewcu”

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Królewcu 30 października 2017r. odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.
Dyrektor szkoły pani Anna Cholewińska powitała przybyłych gości: rodziców, uczniów i nauczycieli, a szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów oddziału I wraz z wychowawczynią Lucyną Basiak.

  Pierwszoklasiści usłyszeli od pani dyrektor wiele cennych wskazówek, które ułatwią im wykonywanie powierzonych i odpowiedzialnych zadań jakie spoczywają na uczniach Szkoły Podstawowej w Królewcu.
Starsi uczniowie zachęcili pierwszaków do wspólnej zabawy i nauki oraz zapewnili, że będą mogli liczyć w szkole na pomoc z ich strony.

  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności i błysnęły talentem. Pięknie zaśpiewały piosenki, bardzo ładnie recytowały wiersze, a także  zatańczyły. Udowodniły, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po  tak udanym egzaminie złożyły uroczyste ślubowanie.

  Po ślubowaniu dyrektor szkoły – Anna Cholewińska dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Królewcu”.

  Z okazji tej uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Rada Rodziców ufundowała słowniki i słodkie upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *