bila 3

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa. Wiktoria Kos wygrała III, a Julia Mogielska IV rundę (UKS Przyłogi)

Powoli dobiega końca jedenasta edycja wojewódzkiej ligi młodzieżowej. Do rozegrania pozostały jedynie dwie kolejki. Po nich poznamy najlepszych zawodników w kategorii młodzik i junior oraz najlepszą drużynę sezonu 2017. Przypomnijmy, że w tym sezonie w rozgrywkach bierze udział dziewięćdziesięciu zawodników z jedenastu klubów naszego regionu. Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, walka toczy się o Tytuł Mistrza Ligi Młodzieżowej, który uprawnia do reprezentowania naszego województwa na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 roku.

bila 1

bila 2

W III rundzie rozgrywek (odmiana 8 bil) doskonale grała nasza juniorka Wiktoria Kos, która w finale wygrała z liderką  Tolą Szczurek (ULKS Orły Bodzentyn).

III miejsce w kategorii junior wywalczył Hubert Kołodziejczyk.

Natomiast w IV rundzie (odmiana 9 bil)  najlepszą zawodniczką była młodziczka z Przyłóg Julia Mogielska, która w finale pokonała Zuzannę Bryłę z UKS Jeziorko.

III miejsce w kategorii junior wywalczył Wiktor Witkowski .

BILA

W grupie juniorek sytuacja jest  wyrównana. Liderką jest Tola Szczurek z ULKS Orły Bodzentyn (38 pkt.), która o dwa punkty wyprzedza swoją koleżankę klubową Martynę Jeziorską.  Na miejscu trzecim mamy dwie zawodniczki: Marcelinę Kuśmierczyk (UKS Przyłogi) i Anitą Drobniak (ULKS Orły Bodzentyn). Ich strata do Toli wynosi tylko cztery punkty. Warto zaznaczyć, że szanse na tytuł mają tutaj jeszcze kolejne zawodniczki z Przyłóg: Wiktoria Kos, Kamila Obratańska oraz Magda Mogielska , których strata do liderki nie przekracza siedmiu punktów. W grupie starszej chłopców liderem jest Dawid Kuźniakowski (UKS Milek Wiślica), który zgromadził 39 pkt. Dwa punkty mniej ma Karol Kędzierski z Nosanu Kielce. Na miejscu trzecim z 35 punktami znajdują się: Wiktor Witkowski (UKS Przyłogi) .

W klasyfikacji drużynowej prowadzi UKS Miłek Wiślica (169 pkt.). Drugi jest UKS Przyłogi  (147 pkt.), a trzeci ULKS Orły Bodzentyn (142 pkt.).

ŚLMB

Pozostali zawodnicy UKS Przyłogi: Janek Szymkiewicz, Jakub Pacak, Paweł Kos, Dawid Gaweł, Kacper Adach. Następna kolejka, tym razem w odmianę 8 bil, zostanie rozegrana 8 listopada. Opiekunem i trenerem bilardowej ligi młodzieżowej jest nauczyciel Szkoły Podstawowej w Miedzierzy pan Jerzy Duda.

Z inicjatywy pani dyrektor Beaty Janiszewskiej i pana Jerzego Dudy, w szkole został zakupiony sprzęt do gry w bilard. Daje to zawodniczkom możliwość do treningu, a także umila czas wszystkim pozostałym uczniom.

Oprócz miejsca na podium i miłego spędzania czasu w gronie przyjaciół, gra w bilard dostarcza uczniom także wiele umiejętności korzystnie wpływających na ich ogólny rozwój. Przede wszystkim ćwiczą koncentrację, a także umiejętności panowania nad emocjami w stresowych sytuacjach.  Wszystkie wymienione umiejętności na pewno korzystnie wpłyną na uczniów oraz ich wyniki w nauce. .  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *