dzień 12

„Inny nie znaczy gorszy” – czyli DZIEŃ PRZECIW DYSKRYMINACJI W NASZEJ SZKOLE

30 października w szkole w Miedzierzy miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a mianowicie „Dzień przeciw dyskryminacji”.  Tego dnia uczniowie gimnazjum przygotowali dla swoich najmłodszych kolegów przedstawienie „Brzydkie kaczątko”. Do przedstawienia wybrano akurat tę, słynną baśń, gdyż niesie ona ze sobą przesłanie doskonale wpisujące się w hasła „Dnia przeciw dyskryminacji”. Uczniowie gimnazjum w ten sposób przekazali swoim młodszym kolegom, że inny nie znaczy gorszy, a nietolerancja ma negatywne skutki. Spektakl miał na celu pokazanie nie tylko emocji, ale przede wszystkim problemu ośmieszania i dyskryminacji. Przedstawienie było poprzedzone pogadanką, wygłoszoną przez panią Katarzynę Sperę, na temat ośmieszania i odrzucenia.

dzień 11

dzień 9

dzień 7

dzień 6

dzień 5

dzień 4

W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów gimnazjum na plakat przeciwko dyskryminacji. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Stachera z kl. IIA, drugie Jowita Węgrzyn – uczennica klasa IIIB, natomiast  trzecie Zuzanna Dudek z klasy IIIB. Wszystkie prace gimnazjalistów można było obejrzeć na szkolnym korytarzu. Ich obecność przykuwała uwagę uczniów, rodziców oraz wszystkich gości odwiedzających szkołę. Dzieła plastyczne, w których uczniowie mogli wykazać się talentem plastycznym, odzwierciedlały ideę organizowanego przedsięwzięcia. Organizatorami akcji były panie Katarzyna Sykuła, Katarzyna Spera oraz Anna Łącka.

dzień 2

dzień 1

Treści zawarte na plakacie jak i w spektaklu, mimo że, poważne przekazane zostały w niezwykle przystępny i obrazowy sposób. Widok prac uczniów czy wysłuchanie pogadanki na pewno skłonił uczniów do refleksji, a wiedza zdobyta podczas „Dnia przeciw dyskryminacji” pozostanie z nimi na długo i wpłynie pozytywnie na zachowanie.

dzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *