DSCN9308

LEKCJA PROFILAKTYKI, KTÓRA WZRUSZYŁA SERCA I UMYSŁY MŁODYCH LUDZI – SPEKTAKL „ĆPUNKA”

Wyjazd na spektakl „Ćpunka” w poniedziałkowy deszczowy poranek 13 listopada klas gimnazjalnych i klasy VII do WDK w Kielcach był niewątpliwie ważnym wydarzeniem. Dlaczego ważnym? Ponieważ tak, jak mówi  autorka książki pod tym samym tytułem, Barbara Rosiek: „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.

cpunka

DSCN9312

DSCN9310

DSCN9307

Spektakl wystawił Kielecki Teatr Lektur. Opowiada on o dziewczynie, która przez złe towarzystwo wpadła w kłopoty, a konkretnie w nałóg alkoholowy i narkotykowy. Bohaterka zwierza się ze swoich problemów, wspominając, jak wpadła w „złe towarzystwo” i co spowodowało, że zaczęła „ćpać”. Przedstawienie zrobiło na młodzieży ogromne wrażenie. Efekty dźwiękowe idealnie pasowały do przedstawianych wydarzeń. Aktorzy wczuli się w swoje role i zagrali na wysokim poziomie. Nawet podczas krótkiej ciszy czuło się emocje publiczności. Spektakl pokazał, jakie problemy można mieć przez alkohol i narkotyki. Jak łatwo można wpaść w nałóg. Po obejrzeniu pozostaje refleksja, przestroga. Przestroga dla młodzieży i osób używających narkotyków, dla rodziców, by interesowali się światem dzieci. Warto było poznać tę historię, która nie tylko wzrusza, ale i wzburza.

cpunka1

Cieszymy się, że 88 uczniów naszej szkoły pojechało do Kielc, by obejrzeć ten wymowny spektakl. Dziękujemy pani Annie Łąckiej, która zorganizowała wyjazd, w ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, i pozostałym nauczycielom, którzy opiekowali się młodzieżą podczas wycieczki: p. Magdalenie Faszczewskiej, p. Katarzynie Sykule, p. Katarzynie Sperze, p. Edycie Kosmie, p. Agnieszce Czarneckiej i p. Jerzemu Dudzie.

2 komentarze do “LEKCJA PROFILAKTYKI, KTÓRA WZRUSZYŁA SERCA I UMYSŁY MŁODYCH LUDZI – SPEKTAKL „ĆPUNKA”

    • Bardzo chętnie pani Basiu. Tylko ustalimy termin z panią dyrektor i z panią. Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *