Złote Gody w Gminie Smyków.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka jest zawarcie małżeństwa, złożona przysięga zobowiązuje, a dochowanie tej przysięgi wcale nie jest łatwe, bo przeciwności w życiu jest wiele. A przyrzekamy sobie być razem na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie…

Dowodem takiej wytrwałości byli Jubilaci, którzy  19 listopada 2017 roku świętowali swoje „Złote Gody”. 50 lat temu złożyli przysięgę małżeńską a w ostatnią niedzielę spotkaliśmy się z nimi w Sali Ślubów Urzędu Gminy w Smykowie.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku, której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z drugiej zaś – dwie srebrzyste róże.

W gronie tegorocznych Jubilatów  znaleźli się Państwo: Alicja i Wojciech Grygierczyk z Wólki Smolanej, Danuta i Jacek Owczarek ze Smykowa, Danuta i Jan Paluch z Piasków Królewieckich, Teresa i Stanisław Stępniewscy z Piasków Królewieckich, Stanisława (w zastępstwie córka Jolanta) i Stanisław Simlot z Wólki Smolanej. Ten piękny jubileusz był okazją, aby pomyśleć, co udało się osiągnąć i przeżyć.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Mszą Świętą odprawioną w intencji Jubilatów w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy. Mszę celebrowali ks. kan. dr Szymon Pikus – Ekonom Diecezji Radomskiej, oraz ks. prał. dr Piotr Supierz – Proboszcz Parafii Miedzierza. Uroczystego charakteru Mszy Świętej dodał również piękny śpiew Scholi, którą prowadzi syn jubilatów p Andrzej Paluch. Po zakończeniu mszy, rodziny Jubilatów oraz zaproszeni goście udali się do Urzędu Gminy w Smykowie, gdzie w tutejszej Sali Ślubów Wójt Gminy Józef Śliz w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Do życzeń dołączyli się także: pan Kamil Kubicki, który w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek wręczył list gratulacyjny naszym Jubilatom, a także Pani Magdalena Bąk – z- ca Kierownika USC w Smykowie.

Na zakończenie części oficjalnej, jako podziękowanie za przygotowaną uroczystość w imieniu Jubilatów Panie Danuta Owczarek i Alicja Grygierczyk, wręczyły wiązanki kwiatów Wójtowi Józefowi Ślizowi oraz przedstawicielowi Wojewody Kamilowi Kubickiemu.

Przy wyśmienitym torcie i symbolicznej lampce szampana oraz poczęstunku nie zabrakło życzeń, ciepłych słów i wspomnień ze strony Jubilatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *