ziarno 7

ZIARNO DLA PTAKÓW OD PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawczyni pani Marii Zbróg, wzięły  udział w konkursie „Gwiazdka dla ptaka” zorganizowanym przez  Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków  Krajobrazowych w Kielcach wraz z Wolontariatem Pracowniczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

ziarno

Celem  konkursu było  kształtowanie świadomości na temat trudnych warunków bytowania ptaków w okresie zimowym i konieczności ich dokarmiania  oraz rozbudzenie i pogłębienie wśród dzieci i ich rodzin zamiłowania i szacunku do przyrody.

ziarno 1

ziarno 2

ziarno 3

Naszym zadaniem było wykonanie plakatu promującego akcję pomocy ptakom zimą oraz zebranie jak największej ilości karmy, która trafi do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl ”w Ostrowie.

ziarno 4

ziarno 5

W przeciągu całego miesiąca tj.  od 23.10.2017 r. do 24.11.2017 r. zgromadziliśmy 118 kg!!! Karma zawierała  produkty naturalne, takie, jak ziarna zbóż, np.: owies,  pszenica, słonecznik w łupinach,  pestki dyni, czy też płatki owsiane lub jęczmienne. W zbiórce bardzo pomogli nam rodzice, którzy wykazali się dużym  zaangażowaniem w tę akcję. Zgromadzona  i zważona karma trafiła do organizatorów konkursu. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim wspaniałym przedsięwzięciu. Na pewno nie zapomnimy też o ptaszkach, które odwiedzają nasze szkolne karmniki, a tym działaniom towarzyszyć  będzie nasze hasło :

„CHĘTNIE PTASZKI DOKARMIAMY  Z GŁODU ZGINĄĆ IM NIE DAMY”

ziarno 6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *