andrzejki

Andrzejki w szkole – ucz się, baw i… nie wierz w przesądy!

Kolejną w roku szkolnym okazją do przybliżenia dzieciom i młodzieży dawnej polskiej kultury i zwyczajów, a także zintegrowania społeczności szkolnej przez wspólną zabawę, są przypadające w końcu listopada andrzejki. Andrzejki to świetna okazja do „oderwania się” od nauki i spędzenia miło czasu w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły. W czwartek 23 listopada w SP w Miedzierzy uczniowie mieli taką możliwość. Przy skocznej muzyce najpierw bawili się najmłodsi z klas 0-III. Popołudniu starsi z klas IV-VII i klas gimnazjalnych mogli potańczyć w rytmie znanych i lubianych przebojów.

disco

Pieczę nad całym przedsięwzięciem roztoczyli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele Rady Rodziców (p. A. Stachera i p. A Smulczyńska) oraz wychowawcy oddziałów. Zadbali, aby andrzejkowy wieczorek obfitował w świetną zabawę.

disco 1

Ekscytujące wróżby, m.in. „Magiczne liczby”, „Mowa kwiatów”, „Co powie Ci kolor”, cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie jak zabawne konkursy, które przykuwały uwagę uczniów. „Taniec z balonami” czy „Bądź moim cieniem” to tylko niektóre z konkurencji, w których wszyscy brali udział. Jednak największe emocje wzbudził „pączkowy pojedynek”, do którego stanęli przedstawiciele poszczególnych klas. Gratulacje należą się Karinie Kijewskiej z kl. V oraz Kacprowi Góreckiemu z kl. VI, bo to oni właśnie znakomicie poradzili sobie ze „słodkościami”.

czary

czary

czary

czary

disco 2

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie podczas zabawy andrzejkowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *