SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW z DOGOTERAPEUTĄ

  W dniu 28.11.2017 r. dzieci z PUNKTÓW  PRZEDSZKOLNYCH  odwiedził niecodzienny gość p. Bartłomiej Wołczyk wraz z czworonożną przyjaciółką Karmen.
Spotkanie odbyło się w ramach podstawy programowej. Zaproszenie na salę gościa – dogoterapeuty z psem wzbudziło duży zachwyt u dzieci.
Na początku  najmłodsi przedstawili się i powitali gości. Pan Bartłomiej opowiedział  o swojej pracy, że zawód dogoterapeuty wymaga poświęcenia czasu, cierpliwości  oraz miłości i zaufania do zwierzęcia. Karmen jest młodą i bardzo cierpliwą sunią, chętną do zabawy przede wszystkim  z dziećmi.
Wychowawczynie wspólnie z przedszkolakami  opisały  budowę psa,  jak należy o niego dbać – czynności związane z pielęgnowaniem zwierzęcia, karmieniem oraz wizytami u weterynarza jak również u fryzjera. Dogoterapeuta opowiadał w jaki sposób  zachować się w sytuacji zagrożenia podczas spotkania z obcym psem, który jest bez właściciela i zachowuje się podejrzanie. Zadał dzieciom zagadkę, by wymieniły bajki, w których występują czworonogi – odpowiedzi było wiele 😉
Pytał w jakim zawodzie mogą pracować psy. Przedszkolaki chętnie odpowiadały, że w policji, w GOPR, filmach.
Na koniec za bardzo aktywne uczestnictwo w spotkaniu na dzieci czekała niespodzianka.  Chętne przedszkolaki pod czujnym okiem dogoterapeuty mogły pogłaskać Karmen.
Uczestnicy zrobili pamiątkowe zdjęcie, a następnie pożegnały zaproszonych gości.

  Tego typu zajęcia to czysta zabawa i rozrywka, pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.
Spotkanie zorganizowała p. Sylwia Pałgan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *