mis_logo_10

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie „przybyły ”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i  duże, brązowe, niebieskie  itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

miś

Przedszkolaki zostały zaproszone przez wychowawczynię, p. Sylwię Dulewicz, do wspólnej zabawy ruchowej pt. „Stary niedźwiedź mocno śpi”.  Wzięły udział w quizie „Co wiemy o misiach”. Sprawdzone  zostały także umiejętności manualne. Każdy maluszek wykonał opaskę na głowę w kształcie „ Misia”. Prace plastyczne były piękne, wszyscy uczestnicy otrzymali słodką nagrodę MISIA – Petitka Lubisia.

mis

mis

mis

Następnie wszyscy udali się do oddziału „0”, aby wspólnie świętować „Urodziny Misia”. Spotkanie rozpoczęło się od wyśpiewania przez dzieci piosenki pt „ Jadą, jadą misie” oraz od zapoznania z historią pluszowego misia, przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Po krótkiej prezentacji sala przedszkolna zamieniała się w ”salę kinową”, na dużym ekranie  przedszkolaki obejrzały  bajki m.in. „Miś Colargol”, „Miś Kudłatek”, „Masza i Niedźwiedź”, „Miś Paddington”, „Gumisie”,  „Miś Uszatek”.

miś

miś

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego ukochanego misia kolegom i możliwość wspólnej  zabawy  z pluszakiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *