„Człowiek – niezwykła maszyna” i „Geo-Giga”

   Tym razem uczniowie klas V-VII ze Szkoły Podstawowej w Królewcu odwiedzili Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach oraz Geopark w Kielcach. Wyjazd edukacyjny zorganizowała p. Małgorzata Michalak, a opiekę sprawowały panie: Justyna Piekarska, Agnieszka Nowacka.

  W Centrum Nauki Leonarda da Vinci  zwiedzając wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna” z interaktywnymi eksponatami, poznali tajemnice ludzkiego ciała. Ponadto w świecie Leonarda da Vinci obejrzeli modele maszyn i dzieł malarskich artysty.

  Natomiast  do przeszłości  przyrodniczej, regionu świętokrzyskiego  uczniowie  udali się do Galerii Ziemi w Geoparku poprzez: plansze, animacje multimedialne i eksponaty – poznali organizmy  żyjące wiele mln lat temu.

  A zjawiska geologiczne i przyrodnicze, które towarzyszyły powstawaniu Ziemi, okazały się  fascynującą przygodą  podczas podróży do wnętrza Ziemi w specjalnej kapsule 5D.

  Uczniowie  z dużym zapałem wzięli udział w  grze planszowej „Geo-Giga”, w której wykazali się  dobrą współpracą w kilkuosobowych zespołach i umiejętnością wykonywania zadań, ukrytych na poszczególnych polach planszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *