afryka

„Choć jesteśmy małe Smyki, ślemy pomoc do Afryki!”

W listopadzie uczniowie naszej szkoły, a także ich rodzice, bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Scyzoryki zbierają dla Afryki”. Jej inicjatorem jest Stowarzyszenie SALUTEM z Kielc i jego prezes p. Jacek Słowak. Celem jest wsparcie edukacji dzieci w dwóch najbiedniejszych krajach Afryki Subsaharyjskiej: Beninie i Togo. Dlatego Stowarzyszenie poprosiło o pomoc uczniów ze świętokrzyskich szkół. Również w naszej szkole w Miedzierzy akcja odbiła się głośnym echem. Zbieraliśmy przybory szkolne, zabawki, letnią odzież, plecaki. Koordynatorkami akcji w szkole były: p. wicedyrektor Agnieszka Czarnecka i p. pedagog Katarzyna Spera. Zaangażowanie było ogromne!

afryka

afryka

afryka

afryka

Wśród naszych darów znalazło się m.in.: 128 koszulek, 30 sukienek, 27 maskotek i zabawek, 15 sztuk farb, 32 sztuki kredek i wiele, wiele innych przedmiotów, które z pewnością przyniosą radość rówieśnikom w Afryce.

afryka

afryka

afryka

Wszystko zostanie przewiezione przez przedstawicieli Stowarzyszenia SALUTEM w ramach projektu „Scyzoryki wzdłuż Afryki” do najbiedniejszych dzieci z Beninu i Togo jeszcze w grudniu.

afryka

afryka

Dobre uczynki zawsze wracają! A my cieszymy się, że mamy w tym swój udział!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *