kino

JAK POKONYWAĆ SŁABOŚCI I STAWAĆ SIĘ CORAZ LEPSZYM? – film „Najlepszy” współczesnym katharsis dla młodzieży

W piątek 8 grudnia 2017 roku klasy: 3a i 2b gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej były na długo wyczekiwanej wycieczce mikołajkowej w kinie Helios w Kielcach. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawców klas:   p. Edytę Wydrę, p. Jerzego Dudę oraz p. Annę Łącką. W opiece nad młodzieżą pomagała, przedstawicielka Rady Rodziców p. Agnieszka Stachera.

kino

Uczniowie obejrzeli film biograficzny pt. „Najlepszy” – opowieść o losach polskiego triathlonisty Jerzego Górskiego. Bohater przeszedł długą drogę na szczyt: sportową pasję porzucił już w dzieciństwie, później jego życiem zawładnął narkotykowy nałóg. Jego przemiana zaczęła się od rozpoczęcia leczenia w Monarze, a ostatecznie udało mu się przekuć swoją słabość w siłę. Nie poddał się narkomanii i dał radę zmienić swoje życie.

kino

Ten aspekt dydaktyczny był bardzo ważny dla młodych widzów. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem, a może nawet przerażeniem, śledzili losy uzależnionego człowieka. Obrazy z tego filmu z pewnością długo pozostaną w ich pamięci i będą przestrogą na przyszłość – ukazana w „Najlepszym” wizja życia narkomana bardzo zniechęca człowieka do ucieczki w środki odurzające, pokazuje wszystkie najciemniejsze jej strony.

Wszystko to sprawia, że wyjazd z pewnością nie był dla uczniów tylko bezrefleksyjną rozrywką mikołajkową. Udało się połączyć to, co przyjemne i pożyteczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *