zyczenia2

O ŚWIĘTACH W JĘZYKU NIEMIECKIM W I LO

Dnia 08.12.17 r.   w I LO   w Końskich odbył się Dzień Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział  uczniowie naszego gimnazjum w Miedzierzy (Klaudia Wychowaniec, Wiktoria Pacak, Jowita Węgrzyn i Weronika Węgrzyn). Przewodnim tematem  imprezy były obchody Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

dzień

Starsi Koledzy  z I LO przywitali wszystkich  gości piękną kolędą ,, Stille Nacht”. W pierwszej części spotkania rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Języka  Niemieckiego, wyłoniono zwycięzców na najbardziej oryginalną kartkę bożonarodzeniową. Wśród  nich znalazła  się uczennica naszej szkoły Klaudia Wychowaniec, która otrzymała wyróżnienie. Do konkursu zgłoszono 80 prac.

dzień

dzień

dzień

Wszyscy uczniowie wzięli udział  w quizie pt. ,,Weihnachten” dotyczącym Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech oraz  wykładzie p. Ralpfa Arzta, który  przybliżył uczniom zwyczaje i tradycje  bożonarodzeniowe panujące w tym kraju. Podczas krótkiej przerwy wszyscy spróbowali smacznych  wypieków licealistów.

dzień

W kolejnej części odbył się koncert niemieckojęzycznych piosenek bożonarodzeniowych. Młodzież wybrała znane tytuły: „O Tannenbaum”, „Kling Glöckchen klingelingeling”, wyśpiewane przy akompaniamencie saksofonu i akordeonu. Pojawiły się także współczesne utwory z repertuaru grupy „Die Prinzen”. Publiczność nagradzała wykonawców głośnymi brawami.

dzień
Impreza wprowadziła wszystkich w miły, świąteczny nastrój. Ten wyjazd był wspaniałą lekcją  wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Organizatorem konkursu  i opiekunem  była p. Aneta Zroślak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *