cesz

WŚRÓD GIMNAZJALISTÓW MAMY „EKSPERTÓW ORTOGRAFII”!

Jak ważna jest znajomość zasad ortograficznych, wie każdy, kto choć raz brał udział w konkursie ortograficznym. Zawsze więc warto sprawdzić, czy je znamy.

24 października 20 uczniów klas gimnazjalnych w Miedzierzy przystąpiło do Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Test miał zakres ogólnopolski i prawo do udziału w nim mieli uczniowie z klas I-VII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych z klas II, III. Test konkursowy został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych – edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III), szkoła podstawowa (klasy IV-VI) oraz szkoła podstawowa (klasa VII) i gimnazjum (klasy II-III). Wiemy, że do testu z całej Polski przystąpiło 1294 uczniów klas gimnazjalnych, w tym 63 z województwa świętokrzyskiego.

Konkurs polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych, na co przeznaczone było 45 minut. Nie był to więc tekst dyktanda. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być prawidłowe. Wymagało to od uczniów koncentracji i zastanowienia. Każdy uczeń przed konkursem otrzymał tyle punktów, ile miał decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisywano do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczeń miał możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania, nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Odpowiedzi były zakreślane na oddzielnej karcie odpowiedzi. Wszystkie karty zostały przez Szkolnego Organizatora Konkursu wysłane do Warszawy i właśnie w zeszłym tygodniu nadeszły wyniki.

ort

Wśród 20 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do testu, znalazło się trzech, którzy otrzymali Dyplomy „Ekspertów Ortografii”!!! Są to: Kinga Maleszak z kl. II A, Weronika Węgrzyn z kl. III B oraz Kinga Tomala z kl. II A. Oprócz dyplomów uczniowie dostali nagrody książkowe od pani dyrektor Beaty Janiszewskiej. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Doskonalenie się w każdej dziedzinie zasługuje na pochwałę i kontynuację. Uczniom życzymy więc dalszych sukcesów!

Szkoła powołała Szkolnych Organizatorów Konkursu, którymi zostały dwie polonistki: p. Agnieszka Czarnecka i p. Edyta Kosma.  Obie otrzymały podziękowania od Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *