az00

Kolejny sukces naszych podopiecznych! – Marszałek Adam Jarubas osobiście wręczył im nagrody za pomaganie ptakom!

Nie tak dawno umieściliśmy artykuł o udziale naszych przedszkolaków z klasy „0” w konkursie „Gwiazdka dla ptaka”, który organizował Urząd Marszałkowski w Kielcach. Do konkursu zgłosiło się 30 grup z 15 placówek oświatowych w województwie świętokrzyskim. Wśród nich oczywiście z naszej Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Zadaniem było zebranie jak największej ilości karmy dla ptaków.

ptak

Wiemy już, że wyłoniono trzech zwycięzców, którzy zebrali największą ilość karmy. Są to: „Grupa V” z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju, „Grupa Jagódki” z Niepublicznego Przedszkola ,,Dziecięcy Raj” w Kobylanach i Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy z opiekunem Marią Zbróg.

aa2

Marszałek Adam Jarubas osobiście podziękował dzieciom i ich opiekunom za udział w konkursie. Grupy uczestniczące w konkursie zebrały łącznie: 1809,053 kg  karmy w tym ziaren zbóż i roślin oleistych tj.: owies, proso, pszenica, słonecznik, len, orzechy, pestki dyni, a także rodzynek, płatków owsianych i jęczmiennych. Pokarm w całości trafił do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie. O „Ptasim Azylu” i zwierzętach, które znajdują w nich schronienie opowiedział dzieciom jego założyciel Janusz Wróblewski. Przedszkolaki miały również okazję poznać oswojoną sowę płomykówkę o imieniu Irena.

az1

Finałowi towarzyszyła wystawa plakatów na temat dokarmiania ptaków zimą.

ptak

Zwycięzcy, więc nasze przedszkolaki również, otrzymali bilety wstępu do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, drobne upominki oraz odznakę „Małego Wolontariusza”. Wszystkie grupy wraz z opiekunami biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy, natomiast każda placówka oświatowa dostała karmnik dla ptaków wykonany przez Wolontariat Pracowniczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu.

aza1

aza22

Dodatkowo grupy mają możliwość uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych pod nazwą „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” prowadzonych przez pracowników Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

az13

Jeszcze raz gratulujemy naszym najmłodszym uczniom, którzy biorą przykład ze starszych i pomagają, jak umieją najlepiej! Brawo Mali Wolontariusze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *