KRÓLEWIEC Z MISTRZOSTWEM W TURNIEJU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM”

   W Radoszycach odbył się finał wojewódzki imprezy sportowo-rekreacyjnej ,,I  Ty Możesz Zostać Mistrzem”. Podczas tego festynu lekcje szczypiorniaka poprowadziły tuzy polskiej piłki ręcznej Mariusz Jachlewski i Mariusz Jurkiewicz z Vive Kielce oraz zawodniczki Korony Handball Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka i Magdalena Kędzior. Oprócz wspólnego treningu z gwiazdami ponad 200 uczniów z klas II-IV ze szkół z całego województwa wzięło udział w turnieju finałowym w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego ,,Dziecięca Piłka Ręczna” realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej, a całość połączona z projektem ministerialnym ,,Gramy w Ręczną”. Po wspólnej rozgrzewce przyszedł czas na rywalizację sportową, w której  kolejny raz duże umiejętności sportowe pokazali podopieczni Jacka Kołodziejczyka ze Szkoły Podstawowej  w Królewcu.
Młodzi szczypiorniści z Królewca, najpierw wygrali eliminacje grupowe kolejno ze SP z Kunowa 8:3,  SP Skorzeszyce 14:4, SP Radoszyce 11:3, następnie w półfinale ze SP 2 Busko Zdrój 15:4 i w finale ze SP Łopuszno 8:3. w meczu o III miejsce Busko Zdrój wygrało z Radoszycami 9:6. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, upominki rzeczowe, a najlepsze drużyny puchary.
Zwieńczeniem turnieju był poczęstunek – tort dla wszystkich przybyłych na 100-lecie obchodów istnienia Piłki Ręcznej  w Polsce.

Serdecznie  gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *