JASEŁKA I WIGILIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRÓLEWCU

Święta Bożego Narodzenia to czas radości w oczekiwaniu na narodziny „Dzieciątka”, które jest bożym synem i królem świata. Zgodnie z tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia odbywa się bardzo wiele uroczystości zwanych Jasełkami.  W naszych szkołach corocznie można zobaczyć piękne przedstawienia związane z tradycją bożonarodzeniową.

20 grudnia obejrzeliśmy piękne przedstawienie w Szkole Podstawowej w Królewcu przygotowane przez zespół KRÓLEWIACZKI oraz dzieci ze szkoły w Królewcu pod kierunkiem pań Doroty Kołodziejczyk i Agnieszki Nowackiej. Wystąpiło aż 52 młodych artystów, którzy za swój występ otrzymali wielkie, zasłużone brawa. Powtórkę przedstawienia zobaczyli również seniorzy z naszej gminy na wspólnej 10 już Wigilii dla osób starszych i samotnych oraz członków Koła emerytów i rencistów z naszej gminy.  Przed młodymi artystami jeszcze kilka występów w obrębie naszego województwa. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Bardziej szczegółowe informacje będziemy zamieszczać w kolejnych relacjach

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *