26. FINAŁ WOŚP W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIEDZIERZY

Od wielu lat uczniowie z naszych szkół pod opieką wychowawców kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz biorą czynny udział w innych kwestach i akcjach pomagającym ludziom, którzy tego potrzebują. Naturalnym było, więc powstanie sztabu orkiestry w szkole w Miedzierzy. Wielu ludzi ruszyło z pomocą organizatorom i kto był w tym dniu w miedzierzańskiej szkole, mógł na własne oczy zobaczyć jak wielu ludzi ma dobre i otwarte serce na potrzeby innych.

Koncert, licytacje, występy, ciekawe spotkania – tak wyglądał 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miedzierzy.

Od rana można było spotkać wolontariuszy WOŚP w gminie Smyków. Atrakcji podczas samego finału w sztabie było mnóstwo. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Miedzierzy i Szkoły Podstawowej z Królewca – zespół „KRÓLEWIACZKI”. Wystąpił również zespół „SMYKOWIA”. Cały wieczór umilał nam cyrk „WIKTORIA” i animatorki, które wspaniale zajęły się najmłodszymi. Był pokaz karate i pokaz tańca. Harcerze wspólnie z gminnymi jednostkami OSP uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy. Była loteria fantowa i licytacje. Nie zabrakło pizzy ufundowanej przez pizzerię „Arturo” dla wolontariuszy i przyjaciół orkiestry. Chętni mogli pograć w tenisa czy bilard. Dużym zainteresowaniem cieszyła się czynna orkiestrowa kawiarenka, w której serwowano pyszne ciasta. Tradycyjnie około 20.00 było symboliczne światełko do nieba.

Ostatecznie Sztab w Miedzierzy zebrał 8 tysięcy 514 złotych i 11 groszy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *