PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIEDZIERZY

Już po raz kolejny w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć niezwykłego człowieka, a mianowicie pana Marka Sochackiego, specjalistę psychoterapii uzależnień. Pan Marek utworzył Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży MONAR w Lutej, w który wraz z uczniami mieliśmy okazję odwiedzić.
Specjalista przedstawił naszym uczniom temat dopalaczy i e- papierosów, który jest wciąż „żywy” i budzi wiele kontrowersji. W trakcie spotkania dyskutowano o zdrowych i społecznych skutkach stosowania tych niebezpiecznych substancji, jakimi. Podczas spotkania terapeuta podał wiele przykładów z życia oraz zaczerpnął informacji z gazet i Internetu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu i zadawali mnóstwo pytań. Na pewno tak ciekawa prelekcja była bardzo ważnym i potrzebnym elementem działań profilaktycznych naszej szkoły.
Dziękujemy panu Markowi Sochackiemu za przybycie i udzielenie cennych wskazówek naszej młodzieży. Pragniemy złożyć także podziękowania pani Urszuli Przygocka zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, dzięki której pomocy mogliśmy zorganizować spotkanie. Inicjatorem i organizatorem spotkania była pani Katarzyna Spera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *