„Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” dla najmłodszych

        We wtorek 6 lutego 2018 r. dzieci z  PUNKTU  PRZEDSZKOLNEGO i oddziału zerowego A  z SP Królewiec wraz ze swoimi wychowawcami
p. Sylwią Pałgan, p. Jolantą Błońską. p. Justyną Łosiak, p. Justyną Kłębek i p. Lidią Pakułą mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni  i różnorodność kultur Europy” w kieleckim kinie Moskwa.

   Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego. Historia 9-letniego chłopca o imieniu  Kuba przyciągnęła uwagę najmłodszych. Główny bohater wybrał się z tajemniczą mapą w podróż po Europie.
Po drodze spotykał wiele ciekawych postaci z różnych krajów, które próbowały mu pomóc w tym trudnym zadaniu. Były to artystki z Francji, komik z Wielkiej Brytanii, rezolutny byczek Jose z Hiszpanii i kucharz z Włoch.

    Każdy z bohaterów przekazał chłopcu najważniejsze wartości swojego kraju: miłość, przyjaźń, humor, odwagę, piękno, rodzinę, a dzięki dobrym radom chłopiec pokonał ducha  i odczarował  swojego psa Puszka.
     Bohaterowie przeżyli wiele ciekawych perypetii,  a puenta bajki  była zaskakująca. Na koniec swojej przygody  bohater doszedł do wniosku, że największym i najbardziej wartościowym skarbem na ziemi są… dzieci!!!                

    Aktorzy aktywizowali wszystkie dzieci, które z ochotą tańczyły, wykonywały ciekawe zadania i śpiewały. 

  Usatysfakcjonowane dzieci wróciły do przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *