Dzień Bezpiecznego Internetu w SP Królewiec

   6 lutego br. pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Szacunek to wartość, bez której nie można zbudować zaufania i tolerancji, której brak skutkuje takimi zjawiskami w Internecie jak:  cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia. Pamiętajmy, że to my korzystamy z Internetu  i też oczekujmy wzajemnego szacunku. Internet ma wiele zalet, ale niestety są również niebezpieczeństwa, które czyhają na internautów, zwłaszcza tych najmłodszych.
  Musimy sprawdzać,  na jakie strony wchodzą nasze dzieci, jakie informacje zamieszczają, kto z nimi rozmawia zwłaszcza, gdy zbliżają się ferie zimowe, a dzieci pozostawione w domu same nadużywają komputera i Internetu.
W naszej szkole po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnoświatowej akcji DBI. Na lekcjach informatyki uczniowie rozmawiali o Netykiecie oraz o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Ogłoszony był konkurs na prezentację multimedialną na ten temat.  

     Zwycięzcą został Igor Zroślak uczeń klasy VI.

   Uczniowie klasy V: Wiktoria Opara, Weronika Wudarczyk, Marcelina Ciszek, Miłosz Bornicki  i  kl. VI: Aleksandra  Kowalczyk i Julia Opala przygotowali krótkie przedstawienie dla całej społeczności szkolnej o uzależnieniu od portali  społecznościowych. 


Natomiast uczniowie klasy I i II przystąpili do testu o bezpieczeństwie na stronie Akademii Puchatka.

    Uczniów przygotowały panie: Lucyna Basiak i  Sylwia Pałgan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *