BO ZA NASZĄ POLSKĘ IDĄ W BÓJ!

Rok 2018 to przede wszystkim rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła Podstawowa w Miedzierzy celebruje to ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Z tej jakże ważnej okazji na zaproszenie pani dyrektor do naszej szkoły przybył Dowódca JS2130 ppor. S. Szmit wraz z żołnierzami Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Na początku została wyświetlona prezentacja na temat tego Związku. Oprócz tego ppor. S. Szmit opowiedział
o swoich misjach m.in. w Afganistanie i Syrii. Po prezentacji miał miejsce pokaz wyposażenia Jednostki Strzeleckiej oraz pokaz walki wręcz, w którym uczestniczyli nasi najstarsi uczniowie. Następnie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie oraz przymierzyć wojskowe ubrania. Goście zostali nagrodzeni głośnymi brawami, a pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała i wręczyła bukiet kwiatów.

Chcemy, aby patriotyzm naszych uczniów był nowoczesny, ale jednocześnie czerpał
z przeszłości i był zwrócony ku przyszłości.

Mamy wielką nadzieję, że Jednostka Strzelecka jeszcze nie raz odwiedzi naszą szkołę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *