BO ZA NASZĄ POLSKĘ IDĄ W BÓJ!

Rok 2018 to przede wszystkim rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła Podstawowa w Miedzierzy celebruje to ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Z tej jakże ważnej okazji na zaproszenie pani dyrektor do naszej szkoły przybył Dowódca JS2130 ppor. S. Szmit wraz z żołnierzami Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Na początku została wyświetlona prezentacja na temat tego Związku. Oprócz tego ppor. S. Szmit opowiedział
o swoich misjach m.in. w Afganistanie i Syrii. Po prezentacji miał miejsce pokaz wyposażenia Jednostki Strzeleckiej oraz pokaz walki wręcz, w którym uczestniczyli nasi najstarsi uczniowie. Następnie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie oraz przymierzyć wojskowe ubrania. Goście zostali nagrodzeni głośnymi brawami, a pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała i wręczyła bukiet kwiatów.

Chcemy, aby patriotyzm naszych uczniów był nowoczesny, ale jednocześnie czerpał
z przeszłości i był zwrócony ku przyszłości.

Mamy wielką nadzieję, że Jednostka Strzelecka jeszcze nie raz odwiedzi naszą szkołę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *