MARZYCIELSKA POCZTA

   Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewcu po raz pierwszy wzięli udział w tej akcji. W dniach od 1 do 8 lutego dzieci własnoręcznie przygotowały KARTKI WALENTYNKOWE, w których pojawiły się niezwykłe słowa wsparcia i otuchy, tak potrzebne człowiekowi by przetrwać ciężkie chwile w chorobie.

   Mamy nadzieję, że nasze kartki i ciepłe słowa poprawią choćby na chwilę samopoczucie chorym dzieciom i przyniosą uśmiech na ich twarzach!

    W dzisiejszych czasach dzieci często spotykają się z krzywdą ludzką, chorobami czy kalectwem. Widzą wiele cierpienia wśród ludzi. Obserwują i gromadzą własne doświadczenia w trakcie kontaktów społecznych. Rodzice i nauczyciele starają się przekazać im informacje o tym co jest dobre, a co złe, uwrażliwiając na krzywdę drugiego człowieka i ucząc empatii.

   Taka gotowość niesienia innym pomocy to bardzo cenna wartość człowieka i dlatego musimy pielęgnować ją w naszych dzieciach.

   Koordynatorem akcji pisania listów i kartek był szkolny pedagog Magdalena Woźniak.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *