Gmina Smyków. Ferie 2018 na sportowo w świetlicy w Przyłogach.

Tenis stołowy i bilard to dyscypliny cieszące się dużym powodzeniem, corocznie rozgrywane w okresie ferii zimowych. Bilard to dyscyplina, w której zawodnicy UKS Przyłogi osiągają znakomite wyniki w Świętokrzyskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej.

Trzydniowe zawody organizowane w ramach akcji integracyjnych i poprawiających umiejętności gry odbyły się w świetlicy w Przyłogach. To fajna zabawa oraz sprawdzian przed nowym sezonem rozgrywek bilardowych
i zawodami powiatowymi w tenisie stołowym. W turniejach wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników z terenu gminy Smyków i nie tylko. Organizatorami zawodów byli : Jerzy Duda – nauczyciel Gimnazjum
w Miedzierzy oraz  Anna Kasik – opiekun świetlicy w Przyłogach. Oto wyniki:

Tenis stołowy – dziewczęta: 1. Magdalena Mogielska, 2. Wiktoria Kos, 3. Oliwia Kornecka,  4. Julia Mogielska (wszystkie Przyłogi).

Tenis stołowy – chłopcy kat. gimnazjum i starsi: 1.Krystian Stachera(Adamów), 2.  Hubert Zielonka (Przyłogi),  3. Dawid Chyb (Kamienna Wola),4. Wiktor Witkowski (Przyłogi),

Bilard – akademia bilardowa dziewcząt i chłopców szkół podstawowych: 1. Krystian Kos, 2. Amelia Kasik, 3. Natalia Arabasz oraz Zuzanna Stachera, 5. Daria Węgierek, Bartek Piotrowski, Iza Mogielska, Karolina Adach (wszyscy Przyłogi) oraz Bartek Arabasz ( Końskie).

Bilard – odmiana 8 bil (dziewczęta): 1. Magdalena Mogielska, 2. Kamila Obratańska 3. Julia Mogielska
i Oliwia Kornecka, 5. Wiktoria Kos oraz Marcelina Kuśmierczyk (wszystkie Przyłogi)

Bilard – odmiana 8 bil (chłopcy gimnazjum i starsi): 1. Dawid Gaweł ( Królewiec) 2. Mateusz Kos, 3.Wiktor Witkowski oraz Hubert Zielonka 5. Paweł Kos i Łukasz Mogielski.

Nagrody w postaci pucharów i medali ufundował Urząd Gminy w Smykowie, a wręczali je Dariusz Janus, przewodniczący Rady Gminy w Smykowie oraz Anna Kasik – opiekun świetlicy w Przyłogach. Słowa podziękowania za pomoc w realizacji programu sportowego dla dzieci i młodzieży w okresie Ferii dla wójta gminy Józefa Śliza, Radosława Orzelskiego – zastępcy wójta, Sylwii Dulewicz, inspektor oświaty i wychowania w Smykowie oraz Roberta Krakowiaka z OSP Przyłogi. Akcja ,,Trzymaj Formę” cieszy się dużym zainteresowaniem. Cel zorganizowanych zawodów został osiągnięty. Z okazji trwających ferii zimowych Gmina Smykowa ufundowała również wyjazd integracyjny dla dzieci i młodzieży ze świetlic w Przyłogach i Królewca na filmy do kina Helios w Kielcach. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *