kanapka

AKCJA PROMUJĄCA ZDROWIE

26 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Miedzierzy został ogłoszony Konkurs na Zdrową Kanapkę. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VII.

kanapka1

kanapka2

kanapka6

Wydarzenie miało miejsce dwa dni później, tj. 28 lutego. Tego dnia każdy z uczniów przyniósł do szkoły przynajmniej jeden zdrowy i smaczny produkt. Każda klasa zgromadziła „zapasy” w przeznaczonych do tego celu pojemnikach, a podczas przerwy śródlekcyjnej umyto przyniesione warzywa.

kanapka10

kanapka11

Konkurs rozpoczął się o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej. Uczniowie każdej klasy wybrali troje reprezentantów, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie kanapek. Każdy zespół miał do dyspozycji dwa stoliki – jeden pełnił funkcję spiżarni, drugi natomiast był stanowiskiem pracy. Na wykonanie zadania uczniowie otrzymali 30 minut. W tym czasie mieli przyrządzić 4 kanapki (takie same lub różnorodne). Kulinarne zmagania obserwowała część uczniów z klasy IV, V i VI . Gorąco kibicowali kolegom i koleżankom.

kanapka13

kanapka12

W tym samym czasie pozostała grupa młodzieży aktywnie spędzała czas na drugiej części hali – odbywały się mecze piłki nożnej i siatkowej.

Poczynania młodych kucharzy bacznie obserwowała komisja konkursowa w składzie: Dyrektor- Beata Janiszewska, nauczyciele – Anna Łącka (opiekun SK PCK), Sylwia Blaszyńska, Agnieszka Leszczyńska, Aleksandra Kałmuk, uczniowie – Julia Janiszewska.

kanapka7

kanapka8

Następnie jury oceniło uczniów w czterech następujących kategoriach:

  • Organizacja stanowiska pracy
  • Estetyka i pomysłowość wykonania
  • Smak
  • Wartości odżywcze składników kanapki

W każdej z nich dany zespół mógł zdobyć po 10 punktów od jednego członka komisji. Wszystkie grupy dały z siebie wszystko, ale najlepiej spisali się uczniowie klasy VI. Po degustacji kanapek to właśnie oni zwyciężyli w konkursie, w którym nagrodą jest darmowy wyjazd dla całej klasy na lodowisko lub basen ufundowany przez dyrektora szkoły. Uczniowie sami zdecydują, którą atrakcję wybiorą.

kanapka9

Kiedy jury było zajęte liczeniem głosów, wszystkich obecnych na sali spotkała jeszcze słodko-zdrowa niespodzianka – pyszne gruszki i jabłka. Impreza zakończyła się wręczeniem dyplomu dla zwycięskiej klasy i zrobieniem pamiątkowych zdjęć.

Przeprowadzony konkurs miał na celu zachęcić uczniów do zdrowego eksperymentowania z jedzeniem i pokazać im, że nawet zwyczajne kanapki nie muszą być nudne. Można je tak urozmaicić, by było smacznie, zdrowo i kolorowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *