„Nie bój się, wypłyń na głębię” – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018 w Szkole Podstawowej w Królewcu

 Tegoroczne rekolekcje na długo pozostaną w sercach i pamięci społeczności naszej szkoły, ponieważ były wyjątkowe i oryginalne, a to dzięki ks. Leszkowi Sewerynowi z parafii Opieki Św. Józefa w Jedlni-Letnisku.
Ksiądz rekolekcjonista opowiadał jak wygląda życie człowieka, który chce być blisko Pana Boga. W interesujący sposób pokazał jak Jezus przemienił serce Piotra. Z człowieka wyrachowanego, zapatrzonego w sobie, uczynił go pokornym, świadomym swego ubóstwa, ufającym, wolnym i kochającym. Odtąd Piotr przekroczył Jezioro Galilejskie, ludzkie powiązania, opinie, lęki – wypłynął na ocean – głębię, którą jest Bóg. Losowo wybrani uczniowie mogli np. „popływać” w pontonie po morzach życia i dowiedzieć się co zrobić by nie wypaść za burtę, przejść tor przeszkód z Panem Jezusem, spróbować przerwać najdłuższą linę, która stała się symbolem więzi pomiędzy Panem Jezusem, a Jego dziećmi.

   Na zakończenie pani dyrektor Anna Cholewińska podziękowała księdzu za duchowe lekcje religii, które przyczynią się do pełniejszego przeżycia nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


Cała społeczność nagrodziła rekolekcjonistę gromkimi brawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *