Zwycięstwo uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Królewcu w III Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego

III Wojewódzki Konkurs Poezji w Języku Angielskim dla uczniów szkół podstawowych  organizowany został przez ŚCDN w Kielcach. Celem konkursu było: pogłębiane wiedzy o literaturze anglojęzycznej, doskonalenie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie poezją obcojęzyczną, promocja i pomoc uczniom utalentowanym językowo i artystycznie. Uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się z najlepszymi uczniami w województwie.

16 marca uczniowie świętokrzyskich szkół podstawowych walczyli  o prym najlepszych recytatorów województwa świętokrzyskiego w języku angielskim.  Uczniowie  naszej szkoły tj. Antoni Jaremcio, uczeń klasy IV, Eliza Opala, uczennica klasy V oraz Kinga Grabarczyk, uczennica klasy VII  zaprezentowali się wspaniale na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Antoni wystąpił w kategorii klas III- IV  i recytował wiersz pt. „ Kitten”,  Eliza wybrała wiersz „ The class of angels”,  A Kinga zaprezentowała wiersz pn. „ The princess school”.  Dziewczynki wystąpiły w kategorii klas V- VII. Młodzi artyści podkreślali, że lubią język angielski i… wyzwania, dlatego wystartowali w konkursie.

Nauczyciele, którzy zasiedli w Jury, byli miło zaskoczeni wysokim poziomem występów. Jacek Wołowiec, dyrektor ŚCDN pogratulował uczestnikom pasji do języka angielskiego oraz odwagi scenicznej. A Izabela Krzak-Borkowska, nauczyciel konsultant, koordynator konkursu, dodawała otuchy na scenie młodym recytatorom.

Po wysłuchaniu wszystkich uczniów z wielu szkół jury wytypowało i nagrodziło najlepszych po trzy osoby z każdej kategorii. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, stopień opanowania tekstu, poprawność językową oraz interpretację i ogólny wyraz artystyczny. UCZENNICA KLASY VII KINGA GRABARCZYK ZNALAZŁA SIĘ WŚRÓD LAUREATÓW TEGO KONKURSU UZYSKUJĄC ZASZCZYTNE III MIEJSCE. Dziewczynka otrzymała wiele pochwał, nagrody rzeczowe oraz dyplom. Antek oraz Eliza otrzymali dyplomy i drobne gadżety. Nauczyciel otrzymał podziękowanie za przygotowanie i sukces uczniów. Do konkursu uczniów przygotowywały Panie Dorota Kołodziejczyk i Katarzyna Sykuła.

Byliście wspaniali.  Congratulations!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *