wiosna4

W poszukiwaniu wiosny w Miedzierzy!

Z okazji pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Miedzierzy odbyły się ciekawe zajęcia zamiast klasycznych lekcji. Najmłodsi wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie powitania wiosny.  „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!” z tymi słowami nasze „Słoneczka” wyruszyły barwnym korowodem w poszukiwaniu wiosny.

wiosna10

wiosna11

wiosna12

wiosna14

wiosna13

wiosna15

Natomiast klasy I – III przystąpiły do tworzenia plakatów przedstawiających pierwsze oznaki wiosny. Było barwnie i kolorowo. Uczniowie rozwiązywali również „łamańce wyrazowe” i quizy. Na koniec zajęć obejrzeli edukacyjny film.

wiosna1

wiosna3

wiosna5

wiosna6

wiosna8

wiosna2

 

wiosna7

wiosna9

Uczniowie klas IV – VI rozpoczęli ten dzień od projekcji filmu i rozgrywek w bilard. Po filmie udali się na kontrolowane wagary do lokalnej pizzerii, gdzie pod opieką swoich wychowawców miło spędzili czas. Oczywiście, aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- słomianą kukłę, dzieci pożegnały głośnym okrzykiem: „Żegnaj Zimo!”. Na pewno ją wystraszyły, teraz już wiosna wróci i niech nikt nie wątpi, że  najszybciej do Miedzierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *