STAN NASZEGO ZDROWIA UZALEŻNIONY JEST OD STANU NASZEGO ŻYWIENIA – Światowy Dzień Zdrowia w SP Królewiec

  7 kwietnia 2018 r. obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.  W tym roku przebiegał  pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich – powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego”.
Z tej okazji na zaproszenie pani dyrektor Anny Cholewińskiej do szkoły przybyła p. Katarzyna  Brzykcy – położna środowiskowa z Przychodni Rodzinnej Raszówka, która przygotowała dla uczniów klasy VI i VII prelekcję składającą się z trzech części.

Pierwsza dotyczyła zdrowego odżywania w wieku dojrzewania i wzbogacona była prezentacją multimedialną. Druga część odnosiła się do projektu pt. „Twój świadomy wybór – program profilaktyki nowotworów głowy i szyi”.  Natomiast trzecia przebiegała pod hasłem „Zaufaj sobie i swoim dłoniom – samobadanie piersi”. Uczestnicy prelekcji  bardzo dobrze poradzili sobie z wykrywaniem guzków.

  Na zakończenie prelekcji p. Katarzyna Brzykcy przeprowadziła quiz zdrowotny. Uczniowie w zamian za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymali naklejki. Chętni uczestnicy ustawili się w kolejce, aby zmierzyć ciśnienie tętnicze.

Serdecznie dziękujemy za interesującą lekcję z zakresu profilaktyki.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Dorota Kołodziejczyk i Agnieszka Nowacka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *