SPEKTAKULARNE SUKCESY ZESPOŁU Z SP KRÓLEWIEC PODCZAS FINAŁU POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI O ZDROWIU 2018

  6 kwietnia br. na scenie koneckiego domu kultury zaprezentowało się w sumie 44 artystów – 12 zespołów i solistów z 9 szkół podstawowych. Wśród  finalistów nie zabrakło reprezentacji ze Szkoły Podstawowej w Królewcu, którzy pięknie przedstawili swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie.
Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich oraz Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich.
Zgodnie z regulaminem wykonawcy śpiewali piosenki o treściach zdrowotnych lub profilaktycznych. Po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych jury udało się na naradę. Uczestnicy z uwagą słuchali werdyktu.
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Królewcu w składzie:  Zofia Dudek, Amelia Bąk, Klaudia Łosiak, Kinga Piec, Julia Spera, Aleksandra Kowalczyk, Joanna Lachowska, Aleksandra Stachura, Kinga Owczarek, Jakub Zbróg.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł.
Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymały panie: Agnieszka Nowacka i Dorota Kołodziejczyk.
Za najlepszy autorski tekst jury uznało piosenkę pt. „Wirtualny VS realny świat” napisaną przez p.  Agnieszkę Nowacką.

Jurorzy docenili walory artystyczne oraz zwrócenie uwagi na problem jakim jest uzależnienie dzieci i młodzieży od smartfonów.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY  SUKCESÓW!

  Warto przypomnieć, iż w wyżej wymienionym konkursie pięciokrotnie Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Królewiaczki” zajmował I miejsca, raz II miejsce.

Impreza ma charakter edukacyjny i odbywa się z okazji ŚWIATOWEGO DNIA  ZDROWIA.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *