MAJOWE ŚWIĘTA

   W dniu 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Królewcu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Jest to ważny dzień dla każdego Polaka.
W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski.
Zebrani usłyszeli również piękne pieśni patriotyczne, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych dni.  Młodzi artyści nawiązali również do obchodzonego od 2004 roku Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień ten, obchodzony 2 maja jest wspaniałą okazją, ażeby wyrazić swój szacunek do symboli narodowych, jakimi są flaga, godło oraz hymn państwowy.


Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole tradycją. Wyrażamy w ten sposób szacunek do dziedzictwa kulturowego, historycznego i własnych tradycji narodowych. Dążymy również do kształtowania odpowiednich postaw patriotycznych, wychowania w polskości. Cieszmy się, więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na biało – czerwoną flagę oraz śpiewać hymn narodowy.
Ta wspaniała akademia była możliwa do zrealizowania dzięki uczniom z klasy I – Mai Dulewicz, Kornelii Kwaskowicz, Nikoli Gaweł, Zuzannie Kochel, Lenie Momot, Karinie Wiktorowicz, Amelii Sadko; z klasy III b – Oliwii Bąk, Amelii Owczarek, Oliwii Kochel,  Annie Piotrowskiej, Mai Łosiak, Igorowi Szymczykowi, Mikołajowi Rejmakowi, Hubertowi Nowackiemu, Miłoszowi Bugajskiemu, Bartoszowi Piotrowskiemu, Arturowi Basiakowi; z klasy IV a – Antoniemu Jaremciowi, Wiktorowi Piekarskiemu, Angelice Strycharczyk, Julii Panek; z klasy IV b – Magdalenie Mikołajczak, Piotrowi Opali; z klasy V – Marcelinie Ciszek; z klasy VI – Amelii Bąk, Zosi Dudek, Elizie Opali, Julii Opali, Annie Pawelec, Joannie Lachowskiej; z klasy VII – Klaudii Łosiak, Julii Wróbel i Wiktorowi Wychowańcowi.
Pani Dyrektor Anna Cholewińska podziękowała młodym artystom za piękny  występ, a paniom: Agacie Jarzyńskiej i Helenie Karbownik za przygotowanie całej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *