UCZENNICE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRÓLEWCU: ZOFIA DUDEK, AMELIA BĄK, JULIA OPALA, JOANNA LACHOWSKA LAUREATKAMI VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ KIELCE 2018.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło nr 32 w Kielcach byli organizatorami VII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Kielce 2018.

Konkurs miał na celu propagowanie i popularyzowanie pieśni i piosenek żołnierskich i patriotycznych, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a także upowszechnianie i wspieranie procesu dziedziczenia i kultywowania tradycji oręża polskiego.

Przez 2 dni, 27 i 28 kwietnia Jury przesłuchało około 140 uczestników z całej Polski w IV kategoriach wiekowych. Przesłuchania odbyły się w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Kielcach. Zofia Dudek uczennica klasy VI oraz chórek Amelia Bąk, Julia Opala, Joanna Lachowska wykonały piękną piosenkę patriotyczną: „Dziś idę walczyć mamo”. Piosenka została zaśpiewana z podziałem na głosy z wkomponowaną recytacją własnej interpretacji. Dziewczynki zostały laureatkami tego konkursu. Organizatorzy poprosili o wystąpienie podczas Koncertu Finałowego, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 29 kwietnia. Widownia była wypełniona. Na scenie obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, którzy to wręczali nagrody i gratulowali nagrodzonym. Na scenie zaprezentowali się laureaci IV kategorii wiekowych. Podczas ogłaszania wyników okazało się, że artystki ze Szkoły Podstawowej w Królewcu zajęły zaszczytne 3 miejsce. Radość była ogromna i aplauz wielki. Nagrodzone otrzymały statuetkę, dyplomy oraz upominki. Uczennice mają zapewnione stypendium za osiągnięcia artystyczne na szczeblu ogólnopolskim oraz oceny celujące z muzyki. Do konkursu dziewczynki przygotowały panie: Dorota Kołodziejczyk, Agnieszka Nowacka. CIESZMY SIĘ i GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *