b4

WYKŁADOWCY Z CENTRUM CHEMII W MAŁEJ SKALI WYDZIAŁU UMK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIEDZIERZY

W dniu 23 maja 2018 r. gościliśmy po raz pierwszy w naszej szkole wykładowców z centrum Chemii w Małej Skali Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu p. Jagodę Kurek oraz p. Krystiana Ogeniewskiego. Przyjechali na zaproszenie nauczycielki chemii pani Anny Łąckiej. Pracownicy Centrum Chemii przygotowali wspaniałe warsztaty chemiczne dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

q1

q2

q3

q4

q5

W warsztatach uczestniczyło 97 uczniów z  klas IV – VII szkoły podstawowej oraz II  i III  gimnazjum. Tematyka zajęć „W świecie gazów – efektownie i wybuchowo” bardzo przypadła uczniom do gustu. Podczas  dwugodzinnych warsztatów „młodzi chemicy” otrzymywali wodór, tlen i sztuczny śnieg oraz malowali na rękach efektowne tatuaże. Własnoręcznie eksperymentując, nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym. Uczyli się opisywać doświadczenia, rozróżniać obserwacje od wniosków, świetnie się przy tym bawiąc.

a1

a2

a3

a4

a5

Na podsumowanie wszystkie klasy uczestniczyły w widowiskowym pokazie efektownych eksperymentów, który odbył się na hali sportowej. Jednak uczniowie nawet tam nie pozostali bierni i aktywnie uczestniczyli jako asystenci.

b1

b2

b3

b5

xxxx

Sądzimy, że taka forma prezentacji chemii przyjmie się w naszej szkole, a przedmiot ten nie będzie trudny. Wszyscy uczniowie będą się go uczyć łatwo i przyjemnie oraz poznawać piękno chemii przez doświadczenia nie tylko wykonywane na lekcji, ale też w formie zabawy, której towarzyszy eksplozja pozytywnych emocji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *