Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY, OŚRODKU ZDROWIA, BANKU, APTECE I NA POCZCIE W SMYKOWIE

    Przedszkolaki z Królewca odwiedziły Wójta Gminy Smyków p. Józefa Śliza, który przywitał najmłodszych w swoim gabinecie i opowiedział o swojej pracy. Mali interesanci mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o pracy urzędu. Rozmowa z włodarzem naszej gminy przebiegła w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze.


Podczas wizyty w urzędzie Pan Wójt wręczył dzieciom na pamiątkę – kolorowanki.

    Później najmłodsi udali się do OŚRODKA ZDROWIA, a celem było zapoznanie dzieci z jego funkcjonowaniem i pracą lekarza rodzinnego, pielęgniarki oraz rehabilitanta.
Pielęgniarka pani Barbara Kos-Kornaga oprowadziła i zapoznała przedszkolaków z przeznaczeniem pomieszczeń znajdujących się na terenie przychodni: rejestracją, gabinetem zabiegowym, punktem szczepień i gabinetem rehabilitacji.


W gabinecie rehabilitacji  maluchy zapoznały się z różnym sprzętem rehabilitacyjnym – chętne   mogły go wypróbować.

    Następnie odwiedziły BANK SPÓŁDZIELCZY, gdzie  dzieci z wielkim zaciekawieniem brały udział w dyskusji o pieniądzach i oszczędzaniu. Najwięcej emocji wzbudziła jednak liczarka do pieniędzy. Przedszkolaki miały możliwość przeliczenia banknotów. Pamiętajmy, że warto już od najmłodszych lat  wprowadzać dzieci w świat finansów, a z całą pewnością zaowocuje to w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi.

     Dzieci zapoznały się również z placówką  POCZTY,  jej wyposażeniem i urządzeniami. Maluchy poznały również rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, kartki, telegramy.

Na koniec udały się ze swoimi paniami wychowawczyniami do APTEKI.  Tam pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można zrealizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również o specyfice tego zawodu. Praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za cierpliwość i miłą atmosferę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *