UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRÓLEWCU NIECODZIENNYMI GOŚĆMI W JEDNOSTKACH POLICJI

    Uczniowie klasy III A, III B oraz VII pod opieką wychowawców: p. Krystyny Grzegorczyk, p. Elżbiety Kucharskiej, p. Agnieszki Nowackiej  oraz p. Anety Grot wzięli aktywny udział w  wyjątkowym wydarzeniu w ramach Dnia Otwartego Jednostek Policji garnizonu świętokrzyskiego.
     Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby policjantów, np. ruchu drogowego, prewencji, antyterrorystów, czy laboratorium kryminalistycznego.


Dodatkową atrakcją dla młodszych uczniów był pokaz musztry policyjnej, technik samoobrony i tresury psów służbowych, a także sprzętu policyjnego.


Natomiast siódmoklasiści podczas wizyty dowiedzieli się jak zostać policjantem, jak uzyskać pozwolenie na broń, czy koncesję na pracownika ochrony, przyjrzeli się wykorzystywanemu przez stróżów prawa sprzętowi, poszerzyli swoją wiedzę na temat praw i obowiązków w kontaktach z Policją.

    Kolejną atrakcją była wizyta na strzelnicy. Okazało się, że wśród uczniów są specjaliści od broni, którzy zaimponowali swoją wiedzą policjantom. Być może, któryś z nich zdecyduje się na służbę policyjną…

     Na zakończenie uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i udali się z wizytą do Policyjnej Izby Dziecka. W placówce dowiedzieli się na temat  funkcjonowania i pobytu zatrzymanych nieletnich, którzy dopuścili się czynu karalnego.

     Wydarzenie dostarczyło uczniom wiele niezapomnianych chwil,  dlatego  na długo pozostanie w pamięci zwiedzających.

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM  POLICJANTOM
ZA  BARDZO  DOBRĄ  ORGANIZACJĘ  DNIA  OTWARTEGO
oraz  ZDJĘCIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *