Z wizytą w Parku Technologicznym w Kielcach

   W środę chętni uczniowie  kl. V i VI ze Szkoły Podstawowej w Królewcu podczas pobytu w Energetycznym Centrum Nauki PT w Kielcach, pod opieką p. Małgorzaty Michalak i p. Justyny Łosiak, zabawili się w prawdziwych naukowców. Tu nauka połączona ze świetną zabawą dostarczyła im niezapomnianych przeżyć.
W laboratorium demonstrowali zjawisko odbicia i załamania światła oraz wykonali preparaty i oglądali je przez mikroskop. Podczas zwiedzania wystawy ,,Energia” eksperymentowali z różnymi interaktywnymi stanowiskami – m. in. uruchamiali 750 kg kołowrót siłą swoich mięśni, transportowali surowce, budowali tamę, sprawdzali siłę prądów morskich, tankowali fiata 126p. Obejrzeli pokaz naukowy w kinie 3D – jak powstaje energia z różnych jej źródeł – siły wiatru, wody, z pierwiastków promieniotwórczych i z surowców mineralnych.
Równie dobrze się bawili w plenerze w ,,Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń” na: siłowni, nietypowej karuzeli, ławce równowagi, zjeżdżalni z wykorzystaniem różnicy poziomów terenu.
W wyjeździe edukacyjnym uczestniczyło 19 uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *