A to przygoda!

  Dnia 11 czerwca br. uczniowie kl. I- III  ze Szkoły Podstawowej w Królewcu uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa wybierając pakiet „Przygoda” – intrygujący swoją nazwą.
Na miejscu dzieci w towarzystwie przewodnika udały się do bałtowskiego Zwierzyńca. Obejrzały tam różne zwierzęta m.in. daniele, antylopy, lamy, jelenie, żubry, wielbłądy, strusie i in.
Kolejnym punktem programu było obejrzenie „Polski w Miniaturze”, gdzie znajdowały się pomniejszone 25 razy piękne zabytkowe budowle powstałe na przestrzeni 500 lat i znajdujące się na terenie naszego pięknego kraju. Oprowadzanie połączone było z opowiadaniem ciekawych legend oraz faktów  historycznych.


Następnie uczniowie udali się do Sabatówki na spotkanie z czarownicą, która próbowała napędzić im strachu. (Daremnie, kto by się bał czarownicy?)

   Potem był Jurapark, gdzie dzieci podziwiały naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Poszerzyły swoją wiedzę o nowe słownictwo i ciekawostki związane z prehistorycznym światem.
Następnym, jakże emocjonującym punktem  wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

    Była też chwila  na zabawę. I na koniec….  po wyczerpującym, upalnym dniu postanowili wpaść na  „małe co nieco” do MC Donalda. W drodze powrotnej oglądali pamiątki dla bliskich kupione w Bałtowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *