II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ Z UDZIAŁEM UTALENTOWANEJ WOKALISTKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRÓLEWCU

ZOSIA DUDEK UCZENNICA KLASY VI REPREZENTOWAŁA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W KRÓLEWCU ORAZ GMINĘ SMYKÓW NA II OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. ZOSIA ZAŚPIEWAŁA PIĘKNY UTWÓR NAPISANY PRZEZ MARIĘ KONOPNICKĄ „ROTA”.
II Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej to już co roczne wydarzenie, które odbyło się 19 maja w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Festiwal został przeprowadzony pod patronatem Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, którego również był organizatorem. Przesłuchania uczestników według pięciu kategorii wiekowych, rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:00 w Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej i trwały do godz. 18:00. Wykonawcy przyjechali z takich województw jak: małopolskie, podkarpackie, pomorskie, lubelskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, śląskie a także świętokrzyskie.
Dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe wspaniale prezentowali umiejętności wokalne o charakterze patriotycznym. Wymiar II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w tym roku miał szczególne znaczenie, ponieważ był związany z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczennicę przygotowała: p. Dorota Kołodziejczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *