Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Królewcu na 2-dniowej wycieczce do Sandomierza

DUŻO ZWIEDZANIA, A PRZY TYM INTEGRACJA I DOBRA ZABAWA – TO REZULTAT  2-DNIOWEJ WYCIECZKI DO SANDOMIERZA, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W DNIACH 1.06.2018R – 2.06.2018R. RODZICE UCZNIÓW KLASY VI ZAFUNDOWALI WYCIECZKĘ SWOIM POCIECHOM Z OKAZJI DNIA DZIECKA, A DWIE MAMY UDAŁY SIĘ ZE SWOIMI DZIEĆMI.

    PIERWSZEGO DNIA ZWIEDZILIŚMY:  STARE MIASTO, DZIEDZINIEC ZAMKOWY Z ZAMKIEM Z ZEWNĄTRZ ORAZ RATUSZ Z ZEWNĄTRZ, RYNEK, ZABYTKOWE KAMIENICZKI, MASZEROWALIŚMY  PO WZGÓRZU STAROMIEJSKIM, PRZESZLIŚMY UCHEM IGIELNYM, DO TEGO SPACER OBOK COLLEGIUM  GOSTOMIANUM I DOMU DŁUGOSZA, REJS STATKIEM PO WIŚLE OKAZAŁ SIĘ FASCYNUJĄCY, A PRZEJŚCIE PODZIEMNĄ TRASĄ TURYSTYCZNĄ TAJEMNICZE,  WEJŚCIE NA TARAS WIDOKOWY NA BRAMIE OPATOWSKIEJ I OGLĄDANIE PANORAMY SANDOMIERZA BYŁO PIĘKNE. W MUZEUM OJCA MATEUSZA MOGLIŚMY POCZUĆ SIĘ JAK NA PLANIE FILMOWYM. PO WYCZERPUJĄCYM ZWIEDZANIU PRZYSZEDŁ CZAS NA PAMIĄTKI I OBIADEK. PÓŹNYM  POPOŁUDNIEM POMYSŁOWI WYCIECZKOWICZE POSTANOWILI DAĆ POPIS TANECZNO-WOKALNY NA SANDOMIERSKIM RYNKU. ŚWIETNA ZABAWA DLA ZWIEDZAJĄCYCH ORAZ WYSTĘPUJĄCYCH TRWAŁA KILKANAŚCIE MINUT I ZAKOŃCZYŁA SIĘ GROMKIMI BRAWAMI. NIECO ZMĘCZENI UDALIŚMY SIĘ NA NOCLEG DO CENTRUM WYCIECZKOWEGO SALUS.

  NA  DRUGI DZIEŃ O GODZ 8.30 WYRUSZYLIŚMY W DROGĘ.
ZWIEDZILIŚMY KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA Z KRYPTĄ PODZIEMNĄ. NASTĘPNIE UDALIŚMY SIĘ DO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W SANDOMIERZU – ZWIEDZILIŚMY KOŚCIÓŁ, OGRÓD I WNĘTRZE SEMINARIUM.  O 10.00  ZWIEDZALIŚMY  ZAMEK W BARANOWIE SANDOMIERSKIM, A NASTĘPNIE ZAMEK  KRZYŻTOPÓR – JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W POLSCE. OKOŁO 14.00 PRZESZLIŚMY Z PRZEWODNIKIEM  PODZIEMNĄ TRASĄ TURYSTYCZNĄ  W OPATOWIE. PO KRÓTKIM CZASIE WOLNYM UDALIŚMY SIĘ W DROGĘ POWROTNĄ.

    SZCZĘŚLIWI I ZMĘCZENI WRÓCILIŚMY DO SWOICH DOMÓW.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WYCIECZKI
GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY  ZA:
PRZESTRZEGANIE  ZASAD BEZPIECZEŃSTWA,
DOBRY HUMOR, ZABAWĘ  ORAZ ŻYCZLIWOŚĆ.

      Wycieczkę zorganizowała oraz opiekę sprawowała p. Dorota Kołodziejczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *