a1

Nic nigdy się nie kończy…

Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego nauczyciela. Pani Agata Jarzyńska przechodzi  na następny rok szkolny 2018/19 do Szkoły Podstawowej w Królewcu. A w takich słowach dziękowała pani dyrektor Beata Janiszewska wieloletniemu nauczycielowi, Jerzemu Dudzie, który odszedł na emeryturę:
„Szanowny Kolego, Wychowawco, Przyjacielu!
Dobrze wiesz, na czym polega wyjątkowość pracy nauczyciela. Przez wiele lat pokazywałeś nam, z jaką odpowiedzialnością i zaangażowaniem należy ją wykonywać, mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów. ??Starałeś się jak najdokładniej przekazywać im wiedzę oraz wykonywać zadania wychowawcze, które również spoczywają na szkole. Z pewnością wielu rodziców także odczuwa wdzięczność, mieli bowiem szczęście, że ich dzieci trafiły na tak sumiennego pedagoga.
W imieniu całego grona pedagogicznego chciałabym wyrazić wdzięczność naszemu wieloletniemu koledze.? Zawsze mogliśmy przyjść do niego z nurtującymi nas problemami, chętnie dzielił się z nami swym doświadczeniem. Mimo własnych zajęć i trosk znajdował czas dla innych. Jednocześnie umiał dodać otuchy początkującym nauczycielom i pomóc znaleźć optymalne rozwiązania dla tych, którzy mają już za sobą niemałą praktykę.
W dniu przejścia na emeryturę naszego drogiego kolegi mam zaszczyt wyrazić uczucia wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z jego życzliwością. Życzymy mu, aby w końcu oddał się w pełni innym, odłożonym wcześniej na bok projektom. My zaś będziemy przechowywać w pamięci przykład jego miłości do pracy z młodzieżą. Będzie ona dla nas twórczą inspiracją w dalszym wykonywaniu trudnego i odpowiedzialnego, a zarazem pięknego, zawodu nauczyciela.
Szanowny Kolego, na koniec pragnę podkreślić, że nasza szkoła zawsze z wielką radością powita każdą Twoją wizytę. Masz wielki wkład w budowaniu jej autorytetu oraz poziomu kształcenia. Wiedz, że jest ona nadal Twoim drugim domem.
Za wszystko z całego serca dziękujemy!”?❤️?

a2

a3

a4

a5

a7

a8

a9

a10

a11

a12

a13

a14

a15

a6

a17

a18

Były życzenia od nauczycieli, rodziców, uczniów. Nie zabrakło łez wzruszenia, tradycyjnego stu lat ?‍? i oczywiście tortu??? w kształcie boiska.
DZIĘKUJEMY!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *