Kielce i okolice na wesoło i pouczająco

  W dniu 3.10.2018 roku 25 uczniów z klasy V a i b ze Szkoły Podstawowej w Królewcu wybrało się na basen OLIMPIC do Strawczyna. Opiekunami uczestników basenowej eskapady były pani Justyna Piekarska i pani Helena Karbownik.
  Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyposażenie uczestników wyjazdu w podstawowy zasób umiejętności ruchowych, umożliwiających udział w zabawach  rekreacyjnych oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego.  Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni, dzieci mogły wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Na krytej pływalni miały do dyspozycji zjeżdżalnię, brodzik, jacuzzi i basen.

  Kolejną atrakcją, na którą uczniowie czekali z niecierpliwością, była przekąska w pizzerii SYRENKA. Tutaj zregenerowali siły po pobycie na basenie, ze smakiem zajadając zamówione dania.

  Następnym punktem wycieczki był Instytut Pamięci Narodowej – Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” w Kielcach. Uczniowie zwiedzili dwie wystawy: „A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu” oraz „Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko filmowe i teatralne w czasie II wojny światowej”. Obie wystawy zaprezentował pan Marek Jończyk, który w bardzo interesujący sposób przybliżył dzieciom życie zwykłych ludzi w pierwszych dniach wojny oraz początki kina na ziemiach polskich, a także w okresie II wojny światowej, począwszy od września 1939 roku, oblężenia Warszawy, politykę władz okupacyjnych. Osobną częścią wystawy były losy wybranych artystów filmowych i teatralnych w czasie wojny oraz na emigracji.


W drodze powrotnej wszyscy dzielili się  wrażeniami z wizyty w Instytucie Pamięci Narodowej, a czas wspólnie spędzony na pływalni  był świetną zabawą dla każdego uczestników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *