a12

Podsumowanie Akademii Obywatelskiej 1918

Dnia 9 października w Centrum Kongresowym Omega Targów Kielce odbył się Świętokrzyski Kongres Obywatelski podsumowujący dotychczasowe założenia projektu Akademia Obywatelska 1918, w ramach którego nasza szkoła uczestniczyła w konferencji Niepodległość,??️ Wolność, Samorządność, w wielu inicjatywach lokalnych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz badaniu sondażowym.
Inicjatywy w naszej szkole zostały w ciekawy sposób przedstawione w dwuminutowym filmiku ??️ przez uczniów: Daniela Fidora?, Wojciecha Oparę?, pod kierunkiem nauczycieli: ?‍?Edyty Wydry(koordynator projektu) oraz Magdalena Faszczewska. Wysłuchaliśmy? wykładu prof. Wiesława Cabanaz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na temat Pomysłów Polaków zesłanych na Syberię w XIX wieku na wolność i niepodległość. Zapoznaliśmy się także z wynikami badań sondażowych pt. Co wiemy o niepodległości? i obejrzeliśmy prezentacje filmów przygotowanych przez szkoły uczestniczące w projekcie.Na kongresie była obecna pani dyrektor Beata Janiszewska,? której organizatorzy projektu uroczyście wręczyli certyfikat oraz pakiet edukacyjny dla szkoły.
Projekt „Akademia Obywatelska 1918” zorganizowany został przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.?

a8

a9

a10

a11

 

a13

a14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *