„CAŁE ŻYCIE JEST SZKOŁĄ”

  Pod takim hasłem 15 października 2018r. odbyła się akademia z okazji DEN w  Szkole Podstawowej w Królewcu.
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami SU zadbali, aby ten dzień „uczcić wierszem i piosenką”.


Komisja Edukacji Narodowej powstała formalnie na mocy uchwały Sejmu z 14 października  1773 r. Przejęła dawne majątki skasowanego zakonu jezuitów. Głównym inicjatorem i architektem powstania  Komisji był ksiądz Hugo  Kołłątaj.

     Uczniowie,  wraz z zaproszonymi na akademię panią dyrektor Anną Cholewińską, p. Andrzejem Zdunkiem – zastępcą Wójta Gminy Smyków, przedstawicielami Rady Rodziców, gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły, mogli przyjrzeć i przysłuchać się programowi artystycznemu.

  Obejmował on m.in. skecz „Taki nauczyciel to ma dobrze…”  w wykonaniu Elizy Opali i Michała Bugajskiego, zabawne wierszyki – rymowanki „charakteryzujące” naszych pedagogów. Nie zabrakło też wersji śpiewanych – w oparciu o  znane melodie. Kwestie mówione były przeplatane piosenkami okolicznościowymi, które wykonały uczennice z kl. VII.


Duże zainteresowanie wzbudził pokaz mody nauczycielskiej zaprezentowany przez firmę ABSURD&COMPANY pod hasłem: „Z nami łatwiej, z nami raźniej, z nami wygodniej”.  „Przedstawiciel” firmy zaznaczył, że m.in. są to stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświaty wprost obyć się nie może, jest to oferta w cenach przystosowanych do możliwości każdej nauczycielskiej kieszeni.


Montaż słowno – muzyczny zakończyli uczniowie kl. IV b piosenką „Samba dla pani, dla pana”.
Pani dyrektor Anna Cholewińska podziękowała uczniom za uświetnienie tego święta, nauczycielom za kreatywną realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych szkoły oraz życzyła im szczęścia w życiu osobistym i dalszych sukcesów w dążeniu do doskonałości pedagogicznej.

  O Dniu Edukacji Narodowej pamiętali również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy dołączyli się do życzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *